Medal im. Jerzego Kondrackiego dla Prof. Danieli Szymańskiej

Miło nam poinformować, że Pani Profesor dr hab. Daniela Szymańska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu została wyróżniona Medalem im. Jerzego Kondrackiego za zasługi dla Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Pani Profesor otrzymała Medal podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025, która odbyła się 24 września br. w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ceremonia wręczenia Medalu odbyła się w obecności prorektora UW ds. badań naukowych prof. Zygmunta Lalaka oraz wielu znamienitych gości.
        W laudacji wygłoszonej przez Profesora Jerzego Makowskiego wskazano m.in. bogaty dorobek naukowy oraz rozpoznawalność wyników pracy badawczej prof. Danieli Szymańskiej w środowisku naukowym krajowym i międzynarodowym, a także podkreślono Jej zaangażowanie w pracach różnych Komitetów Naukowych PAN.

Składamy gratulacje!

Medal jest wysokiej rangi odznaczeniem, przyznawanym od 1999 roku dla osób, które na trwałe zapisały się w historii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Decyzje w sprawie przyznania wyróżnienia podejmuje Rada Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW na wniosek Kapituły Orderu, której przewodniczy prof. dr hab. Andrzej Richling.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.