Aktualności Katedry Geomatyki i Kartografii

SZANOWNI PAŃSTWO.

W dniu 20 maja br., odbędzie się w Toruniu "VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRAC DYPLOMOWYCH Z ZAKRESU KARTOGRAFII I GEOINFORMACJI".

WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE TYM KONKURSEM OSOBY ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TREŚCIĄ KOMUNIKATU (W ZAŁĄCZENIU), A W KONSEKWENCJI DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Zenon Kozieł

W DNIU 19.10.2015 R., W GMACHU BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ UMK, OTWARTA ZOSTAŁA WYSTAWA POŚWIĘCONA WYBRANYM ATLASOM HISTORYCZNYM MIAST POLSKICH. TO, TAK WAŻNE DLA PROMOCJI PRAC WYKONYWANYCH W KATEDRZE GEOMATYKI I KARTOGRAFII WYDARZENIE, ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE Z OKAZJI "MIĘDZYNARODOWEGO ROKU MAPY".

W DNIU 3.10.2015 R., W SALI WIĘKSZEJ HOTELU AKADEMICKIEGO, ODBYŁO SIĘ SEMINARIUM Z OKAZJI JUBILEUSZU 25-tej ROCZNICY KATEDRY GEOMATYKI I KARTOGRAFII (a wcześniej Pracowni i Zakładu).

ZGODNIE Z PROGRAMEM SEMINARIUM, W KTÓRYM OPRÓCZ PRACOWNIKÓW WZIĘLI TAKŻE UDZIAŁ ABSOLWENCI GRUPY SEMINARYJNEJ, REFERATY OKOLICZNOŚCIOWE WYGŁOSILI: Zenon Kozieł (DLA MAPY - PRZEZ MAPĘ - Z MAPĄ) ORAZ Mieczysław Kunz (DR MIECZYSŁAW SINKIEWICZ - PIERWSZY KIEROWNIK PRACOWNI TELEDETEKCJI).

W DYSKUSJI GŁOS ZABIERALI M.IN.: PROF. D. SZYMAŃSKA, PROF. A. CIOŁKOSZ, PROF. J. OLĘDZKI, PROF. D. GOTLIB, PROF. J. FALKOWSKI, PROF. L. ANDRZEJEWSKI, PROF. W. MARSZELEWSKI, PROF. M. JANKOWSKI.

DRUGĄ CZĘŚĆ JUBILEUSZOWEGO SEMINARIUM KONTYNUOWANO WIECZOREM, PODCZAS SPOTKANIA TOWARZYSKIEGO.

SEMINARIUM TO ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE W RAMACH OBCHODÓW "MIĘDZYNARODOWEGO ROKU MAPY".

ZJAZD Z OKAZJI 25-LECIA KATEDRY GEOMATYKI I KARTOGRAFII

PUZZLOWY HAPPENING W KATEDRZE

Pomyślnie zakończył się trwający nieprzerwanie przez 18 godzin (28/29 maja br.) happening zorganizowany w Katedrze Geomatyki i Kartografii przez studentów I Roku specjalizacji na kierunku Geoinformacja Środowiskowa. W ramach nieoficjalnego bicia rekordu świata, polegał on na rekonstrukcji mapy świata z 1665 roku G. Blaeu'a, składającej się z trzech tys. części.

TO JUŻ PO RAZ CZWARTY WYGRYWA TORUŃ

Podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich, z zakresu kartografii i geoinformacji, który odbył się na Wojskowej Akademii Technicznej, w dniu 29 maja br., pierwszą nagrodę otrzymała p. inż. Kamila Walenciak, realizująca swoją pracę magisterską w Katedrze Geomatyki i Kartografii pod kierunkiem dr hab. prof. UMK Zenona Kozieła (do pobrania: prezentacja, dyplom, poster).

Warto w tym miejscu dodać, że w poprzednich latach, zwycięzcami tego konkursu byli także:

mgr  Radosław Golba         -  Poznań   '2009;
mgr  Małgorzata Wojnowska   -  Toruń    '2010;
mgr  Marek Larecki          -  Warszawa '2012;
inż. Kamila Walenciak       -  Warszawa '2015;

XXXVII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA KARTOGRAFICZNA NT.„KARTOGRAFIA W MULTIMEDIACH. MULTIMEDIA W KARTOGRAFII”

23-24.10.2014 Toruń

Komunikat II

Formularz zgłoszeniowy *.doc Formularz zgłoszeniowy *.pdf

Warsztaty Summer Sketch

Katedra Geomatyki i Kartografii Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu oraz Studenckie Koło Naukowe Geografów UMK zapraszają do udziału w kolejnych warsztatach modelowania trójwymiarowego „Summer Sketch ‘14”. Zajęcia skierowane są do studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obejmują 3 dniowe – bezpłatne, certyfikowane szkolenie w zakresie: obsługi oprogramowania Trimble SketchUp oraz Google Earth, edycji zdjęć przy wykorzystaniu wybranych programów graficznych oraz trójwymiarowej wizualizacji obiektów architektonicznych. Zajęcia odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania w dniach 7 – 9 lipca 2014 r. Rejestracja uczestników polega na wypełnieniu formularza on-line na stronie: http://bit.ly/1khZ40u. Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Wizyta dzieci z przedszkola Flisaczek

Co to jest mapa? Jak powstaje? Co to są państwa i miasta? Którędy płynie Wisła? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi szukały dzieci z Przedszkola "Flisaczek". Grupa "Koperniczki" odwiedziła nasz Wydział w miniony piątek 6 czerwca i wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez mgr. Jana Burdzieja. W ramach zajęć "palcem po mapie" odwiedzaliśmy wybrane miejsca w Polsce, wybraliśmy się też na wirtualny przelot nad Wielkim Kanionem. Najmłodsi "studenci" wykazali się sporą wiedzą no i wyjątkowym zamiłowaniem do kartografii ;) Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie całej grupy z pokładu naszego wydziałowego "drona".