Konkurs Fotodetektywistyczny

Szanowni  studenci, pracownicy, sympatycy WNoZi!
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie fotodetektywistycznym „Podejrzeć królową”, organizowanym w ramach obchodów tegorocznego Dnia Wydziału Nauk o Ziemi. Tematyka konkursu nawiązuje do obchodzonego obecnie ogólnopolskiego Roku Rzeki Wisły i ma na celu przybliżenie miejsc związanych z Wisłą na terenie Torunia.
Honorowy patronat nad konkursem objął Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Regulamin konkursu:

  1. W ramach konkursu należy rozpoznać 5 miejsc przedstawionych na zdjęciach i podać współrzędne geograficzne punktów, w których zostały one zrobione. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w granicach administracyjnych miasta Toruń i przedstawiają miejsca powstałe w wyniku oddziaływania królowej naszych rzek - Wisły. Zdjęcia uszeregowano od najłatwiejszej do najtrudniejszej do rozpoznania lokalizacji. Fotografie wykonywano poziomo z wysokości ok 150 cm nad powierzchnią gruntu przy ogniskowej 18 mm. Oznacza to, że dolna część zdjęcia przedstawia obszar znajdujący się kilka metrów przed aparatem
  2. Za każde dobrze rozpoznane miejsce można zdobyć maksymalnie 100 pkt (łącznie max. 500 pkt.). Punkty za poszczególne miejsca będą przyznawane wg wzoru: 100 – x, gdzie x oznacza odległość w metrach między punktem wykonania zdjęcia a podaną przez państwa lokalizacją. Nierozpoznanie któregoś z miejsc (lub podanie lokalizacji oddalonej o ponad 100 m, co jest równoznaczne z brakiem punktów „za zdjęcie”) nie wpływa na punktację za pozostałe miejsca. Nie jest wymagane zatem rozpoznanie wszystkich miejsc.
  3. Współrzędne geograficzne należy podawać w układzie współrzędnych WGS84, zgodnie z formatami stosowanymi w serwisie mapowym Google Maps: (a) stopnie, minuty i sekundy (DMS): np. 41°24'12.2"N 2°10'26.5"E; lub (b) stopnie w zapisie dziesiętnym (DD): np. 41.40338, 2.17403 (szerokość i długość geograficzna).
  4. Odpowiedzi należy przysyłać do 21 maja 2017 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. podając w tytule Fotodetektyw – imię i nazwisko. W treści maila należy podać lokalizacje poszczególnych punktów oraz swoje dane (imię i nazwisko, status: rok i kierunek studiów / pracownik / sympatyk WNoZi).
  5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 maja 2017 r. w trakcie DNIA WYDZIAŁU NAUK O ZIEMI UMK.


Przewodniczący jury konkursu:
dr Marcin Świtoniak